2016-06-13

Warszawa pod krawatem 04

ŁUKASZ DUSZA

UdostępnijShare on Facebook0Share on Google+0Tweet about this on TwitterShare on LinkedIn0

21 maja odbyło się niesamowite spotkanie polskich gentlemanów. Warszawa pod krawatem 04 zgromadziła nie tylko miejscowych krawaciarzy, ale również gości z różnych zakątków kraju i świata. Przyjazd, obecność wśród pasjonatów mody męskiej oraz wiedza jaką podzielili się goście sprawiła, że nie mógłbym zachować tego tylko dla siebie. Dlatego powstaje ten tekst.

Pomysł na spędzenie soboty w towarzystwie Jana Adamskiego, Rafała Przetaka, Alberta Borowieckiego oraz innych blogerów i pasjonatów wydawał się karkołomnie męczący. Ostatnie przygotowania trwały do późnych godzin nocnych, a o 4 rano pobudka, śniadanie i ruszamy w podróż do stolicy.

Wydarzenie rozpoczynało się w samo południe, był więc czas na spacer po placu zamkowym oraz puszczenie oczka do warszawskiej syrenki. Orzeźwiająca lemoniada i ruszyłem do popularnej Winosfery.  Od drzwi witały mnie i każdego uczestnika uśmiechy organizatorów oraz innych zaproszonych.

Part_I_006 Part_II_298

Wchodząc do głównej sali spotkania nie sposób było nie zachwycić się prezentacjami produktów Partenope, EM Men’s Accesories oraz Woolet. Rozmowy kuluarowe rozgorzały szybko i były niezwykle zajmujące. Wszyscy jednak ucichli, gdy oficjalnie spotkanie rozpoczął Albert Borowiecki (For Gentlemen Blog) witając gości oraz prelegentów, w tym jednego z najlepszych krawców na świecie Lukę Rubinacciego.

 

 

Part_I_020 Part_II_422

Po powitaniach nadszedł czas na ogłoszenie konkursów na najlepiejPart_I_025 zawiązany krawat oraz na najlepiej wypolerowany czubek butów. W pierwszym przypadku nagrodą był garnitur z najnowszej kolekcji marki Próchnik, którą mieliśmy okazję obejrzeć przedpremierowo. W drugim konkursie nagrodą były buty marki Yanko reprezentującą niesamowity kunszt szewski.

Znów rozpoczęły się rozmowy kuluarowe, a chętni ruszyli do jury poszczególnych konkursów, aby zawalczyć o cenne nagrody. Kwadrans później czekał na nas niesamowity wykład.

 

Part_I_043Gdy wszyscy zajęli miejsce w sali kinowej na scenie pojawił się Andrzej Olender z The Shine. Magik i jeden z największych specjalistów na świcie w temacie patynowania i malowania butów. Każdy jego ruch musi być przemyślany, a każda para butów staje się wyjątkowa – tak jak ich właściciel.

 

 

 

 

Następnie swoją opowieść zaczął opowiadać Luca. Opowiadał o początkach i historii firmy, którą prowadzi jako trzecie pokolenie krawców. Z wielką pasją w błyszczących oczach ukazywał nam wyjątkowość z jaką traktowany jest każdy klient, jak priorytety ustala światowy lider garniturów szytych metodą bespoke oraz różnice w sposobie szycia garniturów włoskich i angielskich. Luca ukazał nam krok po kroku pracę z klientem oddającym się w jego ręce. Garnitur, który jest szyty pod marką Rubinacci to 54 godziny ręcznej pracy najlepszych włoskich rzemieślników.

Part_II_262 Part_II_252

 

Gdy skończyły się owacje i prezenty dla gościa specjalnego (m.in. poszetka z mapą Polski oraz przedpremierowo pokazana torba skórzana od marki Próchnik) nadszedł czas na rozstrzygnięcie konkursów.

Pierwszy został rozstrzygnięty konkurs na najciekawiej zawiązany krawat. Konkurencja była niezwykle duża, co sprawiło, że jeszcze większym zaszczytem było zostać wywołanym z widowni i zaproszonym na scenę po odbiór wyróżnienia w tej kategorii). Do wygranej zabrakło niewiele, ale całościowa kompozycja zwycięzcy została oceniona ponad moje starania (następnym razem będę dokładniejszy). Jeszcze raz serdecznie gratuluję zwycięzcy 🙂 a nagrodę w konkursie możecie zobaczyć na moim instagramie.

13246164_1105221632850586_8263262055876078887_o Part_I_079

Part_II_105Chociaż niedosyt związany z drugim miejscem był odczuwalny 😉

 

W następnej kolejności wnikliwej ocenie  jury zostały poddane buty chętnych do udziału w konkursie uczestników. Wypolerowane na najwyższym poziomie monki, derby, oksfordy i lotniki robiły niesamowite wrażenie – zwycięzca jednak może być tylko jeden.

 

 

 

Po emocjach konkursowych i niesamowitej dawce wiedzy przyszedł czas na rozluźnienie. Wspólne zdjęcia i rozmowy kuluarowe trwały w najlepsze, pomiędzy debatującymi grupkami fotografowie polowali aby uchwycić najciekawsze stylizacje.

Part_II_390 Part_II_379  Part_I_098Part_II_142 Part_II_115Part_II_163  Part_I_091 Part_I_073 Part_I_012 Part_I_010

Obecność na tym wydarzeniu była jednym z moich celów w drodze do dawania najlepszej jakościowo wiedzy z zakresu męskiej elegancji. Spełniło się też moje małe prywatne marzenie o poznaniu osobiście osób, które na początku zdobywania przeze mnie wiedzy inspirowały mnie artykułami oraz dzieliły się wiedzą w wymienianej korespondencji.warszawa pod krawatem

Nie mogę się doczekać kolejnej edycji. Do zobaczenia na Warszawa pod Krawatem 05

UdostępnijShare on Facebook0Share on Google+0Tweet about this on TwitterShare on LinkedIn0