2016-03-23

Stuknijmy się jajkami

ŁUKASZ DUSZA

UdostępnijShare on Facebook0Share on Google+0Tweet about this on TwitterShare on LinkedIn0

Wszyscy odliczamy już dni do tego, aby razem z najbliższymi postukać się świątecznymi jajkami. Pisanki, kraszanki i inne cuda wianki. Mazurki, zajączki oraz spotkania rodzinne. Jak powinien podejść do celebracji świąt mężczyzna elegancki w wyglądzie i zachowaniu, aby miło spędzić ten wyjątkowy czas?

Trudno jest wypocząć przez kilka dni wśród spotkań z najbliższymi, zastawionym stołem i całą gorączką świątecznej logistyki. Oto największe wyzwania i ich rozwiązania.

Świąteczna atmosfera

Chyba największe żale, jakie odprawiają się nad uroczystościami takimi, jak Wielkanoc czy Boże Narodzenie, to brak poczucia świątecznej atmosfery. Myśląc nad tym i rozmawiając z wyjątkami, które zawsze czują „magię świąt” dochodzę do wniosku, że najważniejsze jest zaangażowanie. Wspólnie posprzątajcie, pobawcie się we wspólne gotowanie. Poczujecie się bardziej rodzinnie, a poza tym, jest to świetne pole do znalezienia tematów przy stole. A może narodzi się jakaś ciekawa anegdota? Poza tym, tak jak napisano w jednym z blogów, które lubię czytać, jest to kolejna „śrubka” łącząca dwoje lub więcej osób w jeden, silniejszy doświadczeniami organizm.

Poglądy

Nie bez kozery mówi się, że w towarzystwie nie wypada rozmawiać o seksie, polityce i religii. Jeśli nie jesteśmy w 100% pewni, że wszyscy rozmówcy mają zbieżne poglądy (bez względu na trzeźwość umysłu) to może warto drażliwy temat możliwie szybko zmienić. Przecież spotkania rodzinne to czas, w którym wszelkie konflikty powinny być łagodzone, nie zaś zaogniane. Więc dla własnego spokoju i czystej atmosfery zadbaj o odpowiedni tok spotkania.

Po staropolsku – za stołem

stoł z jajkamiCzy u Ciebie też zawsze tak to wygląda? Świąteczne śniadanie i stukanie się malowanymi jajkami – bez pośpiechu, z odświętnym pietyzmem. Potem wspólna kawa lub herbata. Następnie zbieramy się do kogoś z rodziny lub rodzina wpada do nas. Znów lądujemy za stołem. A powstrzymać się ciężko. Czy po takim 2-3 dniowym maratonie można czuć się lekko i wypoczętym? Warto w drodze między domem rodzinnym a babcią czy wujostwem zatrzymać się na chwilę. Zaparkować w lesie i wspólnie przespacerować się jego ścieżkami. Wątroba będzie Ci wdzięczna, a kolejna śrubka w relacjach rodzinnych dokręcona.

 

Czy więc tak wiele trzeba, aby te święta były wyjątkowe i warte wspominania? Myślę, że umiar i empatia wobec najbliższych bardzo nas do tego przybliżą.

 

I właśnie tego chciałbym życzyć Tobie i Twoim bliskim. Spokoju i zacieśnienia relacji w sposób, który wniesie nową jakość do tego, co jest między Wami i pozwoli wzmocnić więzi, tak mocno nadszarpnięte przez codzienny pęd i elektronikę zastępującą dotyk i ciepłe słowo.

A jeśli zastanawiacie się, jakie życzenia złożyć dzieląc się wielkanocnymi jajkami to zajrzyjcie tutaj.

Miłego stukania się jajkami 🙂

UdostępnijShare on Facebook0Share on Google+0Tweet about this on TwitterShare on LinkedIn0