2016-02-22

Po garnitur idziemy…

ŁUKASZ DUSZA

UdostępnijShare on Facebook0Share on Google+0Tweet about this on TwitterShare on LinkedIn0

Nie da się ukryć, żaden mężczyzna w naszej kulturze nie uniknie zakupu i noszenia garnituru. Więc po garnitur idziemy… I nie zmienia tego fakt, że w tej kwestii faceci dzielą się na kilka grup:

  • nie lubię, nie będę nosił i już
  • „nie chcem ale muszem”
  • strój roboczy, nie ma co walczyć
  • w niczym nie czuję się lepiej, niż w dobrze dobranym garniturzeshop

I chociaż nie wiem, w której grupie się znajdujesz, zawsze warto do zakupu garnituru przygotować. I chociaż wydaje się to oczywiste, to moje rozmowy z przedstawicielami różnych sklepów pokazują jednoznacznie, że nie każdy o tym wie. Im rzadziej kupujesz garnitur, tym mniej jesteś w tym biegły, to oczywiste… tak samo jak to, że łatwiej pojawia się w Twojej głowie pytanie „Czy on jest mi naprawdę potrzebny?” Oczywiście, że jest. Poza tym, że pokazuje on istotność chwili, to przede wszystkim jest oznaką szacunku dla osób z którymi ten czas spędzasz (chyba, że idziesz w miejsce gdzie nie szanujesz nikogo, ale być musisz – ale w to wątpię).

Idąc do sedna – zanim już założysz płaszcz i przejdziesz przez próg swojego domu udając się w stronę salonu otwórz szafę i zobacz co w ogóle tam masz. Czy potrzebujesz tylko garnituru, czy warto dokupić, koszulę, krawat, poszetkę lub spinki do mankietów. Spójrz też na to, co masz na sobie. Ważna jest bielizna – dolegająca do ciała!! Żadne luźne bokserki nie wchodzą w grę, żadne spodnie garniturowe nie będą się na nich dobrze układać. Warto na takie zakupy włożyć też buty i koszulę z którymi planujemy łączyć nasz nowy garnitur.

Jesteśmy wstępnie przygotowani…

Więc wchodzimy do sklepu – wcale nie musi to być tylko jeden sklep. To że coś przymierzasz nie oznacza, że od razu musisz to kupić! Jak przy każdym innym zakupie masz prawo porównać oferty, bo przede wszystkim trzeba się dobrze czuć w nowym nabytku. Jeśli sam nie potrafisz szukać garnituru, poproś o pomoc doradcę w sklepie. Bardziej zależy mu na tym, żebyś wyszedł zadowolony niż na wciśnięciu ci czegokolwiek – garnitur to nie bułki, nie ma na nie setek klientów dziennie, więc opinia i sprostanie Twoim wymaganiom są ważne. Powiedz jaka to okazja, wyjaśnij jakie masz oczekiwania (przydaje się też informacja o budżecie) i pozwól im działać. Oni znają swoje produkty i postarają się o to, żeby na tyle je do Ciebie dopasować, abyś chciał się pochwalić, gdzie dokonałeś tego zakupu.

Jeśli brakuje Ci czasu lub ochoty na to, aby chodzić po sklepach możesz skorzystania z uroków technologii, które daje nam XXI wiek i  zrobić zakupy przez internet. Czy to będzie sam garnitur czy dodatki, możesz na spokojnie, wygodnie wszystko przejrzeć, a w razie wątpliwości napisać do obsługi i poprosić o pomoc w doborze produktów z ich oferty w zależności od Twoich potrzeb.

tumblr_mb9p5hNLiZ1qfinvdo1_1280

W ten sposób zawsze możesz być pewny tego, że wkładając garnitur będziesz wyglądał świetnie.

A jeśli zastanawiasz się, jakie dodatki do garnituru będą dla Ciebie najlepsze, napisz do mnie. Z przyjemnością Ci doradzę i dobierzemy najlepiej dopasowane do Ciebie dodatki z naszego sklepu www.timefordesign.pl/sklep

 

UdostępnijShare on Facebook0Share on Google+0Tweet about this on TwitterShare on LinkedIn0