2016-04-06

Jestę recenzentę – Opposuits

ŁUKASZ DUSZA

UdostępnijShare on Facebook5Share on Google+0Tweet about this on TwitterShare on LinkedIn0

Spotkałem się z nimi kilka miesięcy temu. Grudniowy zachwyt i szybka zajawka na fanapge’u poskutkowały odpowiedzią ze strony producenta garniturów Opposuits. Po bardzo konkretnych dwóch dniach rozmów zapadła decyzja – przetestuję jeden z garniturów z ich oferty. A oto, czego doświadczyłem w związku z tym.

Przesyłka

Kurier po kilku dniach od nadania przynosi pudełko grubości kilku centymetrów i wielkości około formatu A4. Po zerwaniu opakowania moim oczom ukazało się całkiem solidny papierowy sześcian z grafiką modelu, który miałem otrzymać. W środku skrupulatnie złożona marynarka, spodnie oraz krawat z tym samym motywem. Paczka zawierała również krótki liścik, informujący o tym, jak Opposuits cieszy się z tego, że zdecydowałem się im zaufać.

Pierwsze oględzinymetka

Zapewne każdy z nas lubi odkrywać podarunki kawałek po kawałku. Ze względu na niską, jak na garnitur, cenę, wiedziałem, że  czeka mnie starcie z produktem 100% poliestrowym i tak faktycznie było.  Świadczył o tym nie tylko zapach materiału po otwarciu – ewidentnie sztuczny, ale również uczucie przy dotyku, już od pierwszego kontaktu z tkaniną. Nie mniej fioletowa podszewka i dbałość o zakończenie każdego szwu napawały optymizmem. Całkiem zabawne okazało się również  odkrywanie samych metek z opisem materiałów i sposobem konserwacji. Pierwszymi wnioskami było więc – tanio, ale kreatywnie 🙂 Może nie każdego z Was to satysfakcjonuje, dla mnie jednak świadczy to zarówno o dbałości o klienta, jak i o konkretnym, konsekwentnym planie na rozwój firmy.

 

 

Testujemyopposuits 1

Korzystając z nadarzającej się okazji od razu połączyłem sprawdzanie komfortu noszenia z codziennymi obowiązkami oraz życiem towarzyskim.  Zacząłem od 12 godzinnego dnia pełnego doradztw wizerunkowych. W sumie ponad 14 godzin spędzonych w poliestrze. Spodziewałem się masakry – nic takiego jednak nie nastąpiło. Owszem, w okolicy 23 stopni Celsjusza było mi dosyć ciepło, a skóra nie oddychała przez sztuczne włókna na wystarczającym poziomie. Jednak po całym dniu nie czułem się, jakbym wyszedł z sauny. Bardziej irytujące było elektryzowanie się skóry i kilka „kopnięć’ w ciągu dnia. Jednak, jak dla mnie, nie jest to powód dla skreślania całego produktu.

Drugą częścią testu była impreza urodzinowa w klimacie pubowo-klubowym. Komfort, nawet przy próbie zawładnięcia parkietu zatrzymałbym na poziomie „znośny”, jednak dłuższe tańce wiązały się z niewątpliwym przegrzaniem.

 

Jak oceniam całość?

Największymi zaletami produktów Opposuits są:opposuits 3

  • cena
  • dokładność wykonania
  • niepowtarzalne wzory

Największe wady:

  • 100% poliestru
  • elektryzowanie się materiału i skóry
  • „rozmiarówka” podawana w calach

Nie są to produkty dla każdego – co do tego nie mam wątpliwości. Odwaga niektórych wzorów ściąga tyle spojrzeń na ulicy, że na pewno nie każdy chce się z tym mierzyć. Nie potrafię policzyć czy więcej było uśmiechów i żartów, czy szczerego zaskoczenia i podziwu dla nietypowego wzoru. Na pewno jest to garnitur, obok którego nie można przejść obojętnie. Koszt około 100$ na pewno jest adekwatny pod kątem technicznym. Pod kątem zauważalności i nietypowości niektórych wzorów – na pewno zakup w cenie bardzo okazjonalnej.

opposuits2Podsumowując, uważam, że jeśli wkładasz garnitur bardzo rzadko i chcesz, aby był on trochę inny od standardowej oferty polskich sklepów – zamawiaj. Zwłaszcza jeśli nie boisz się odrobiny (?) ektrawagancji. Jeśli jednak obawiasz się przyciągać ludzkie spojrzenia i być w centrum zainteresowania – zdecydowanie odpuść sobie Opposuits lub pozostań przy ich ofercie garniturów jednokolorowych.

 

Więcej propozycji garniturów Opposuits znajdziesz tutaj.

 

 

A jeśli mieliście okazję wypróbować garnitury tej marki, to koniecznie dajcie znać w komentarzach, jakie są Wasze wrażenia. 😉 A moje zdjęcia w garniturze Opposuits już niedługo 🙂

UdostępnijShare on Facebook5Share on Google+0Tweet about this on TwitterShare on LinkedIn0