2016-07-03

20 rzeczy które zmienisz wybierając klasyczną elegancję – czy warto być elegantem?

ŁUKASZ DUSZA

UdostępnijShare on Facebook13Share on Google+0Tweet about this on TwitterShare on LinkedIn0

Każdy z nas ma swoje momenty refleksji. Chwile, w której robimy stopklatkę i patrzymy wstecz podziwiając napisaną przez nas samych historię. Dziś dopadło mnie to pod postacią pytania: „Co zmieniła obudzona we mnie pasja męskiej elegancji?” Odpowiedzi przychodziły szybciej i było ich więcej niż mógłbym się spodziewać. Dla mnie to kamień milowy, który pozwoli iść dalej. Dla Ciebie może to być 20 argumentów za tym, aby otworzyć swoją szafę i z pełną odpowiedzialnością ruszyć ścieżką, która uzależnia. Czy warto być elegantem?

11692707_1080362508655072_1272439024859724876_n

 1. Nieznajomi szybciej zapytają Ciebie o radę w trudnej sytuacji. Elegancki wygląd, bijący od Ciebie styl daje innym poczucie Twojej uczciwości oraz wiedzy, którą możesz się podzielić.
 2. Ludzie dookoła uśmiechają się do Ciebie częściej. Przestałem spotykać oschłych i niewyrozumiałych urzędników, dziekanat przestał być salą tortur, a kupiona w biegu drożdżówka zawsze jest okraszona uśmiechem sprzedawcy. Sam też uśmiecham się częściej mnożąc energię, której tak często ludziom brakuje.
 3. Zaczniesz zauważać detale swojej garderoby. Nagle zauważysz sens połączeń kolorystycznych i wzorów. Będziesz dostrzegał okazje i dobre inwestycje odzieżowe tam, gdzie inni wychodzą niezadowoleni. Pozwoli Ci to zaoszczędzić mnóstwo pieniędzy.
 4. Zauważysz, że Twoje ciało jest asymetryczne. Stopy nie są takiej samej długości, jedno ramie jest niżej, lewa i prawa kończyna różnią się długością. Pozwoli to na większą akceptację własnego ciała i poprawi Twoją samoocenę.
 5. Zdarzą Ci się komplementy na ulicy z powodu Twojego wyglądu. To niesamowite ile potrafi zmienić uśmiechnięta staruszka, która chwyta Twoją dłoń i dziękuje, że udowodniłeś jej dziś, że prawdziwi eleganci i gentlemani jeszcze istnieją (tak to się na prawdę przydarza).
 6. Zrozumiesz co czuje Twoja piękniejsza połowa, gdy mówi, że nie ma w co się ubrać. Wejście na ten poziom zrozumienia to level, który osiąga niewielu, a Ty właśnie masz na to szansę.
 7. Więcej kobiet będzie z Tobą flirtować (mam nadzieję, że tego nie przeczyta moja narzeczona 😛 ), ale ilość możliwości zdobycia numeru telefonu, umówienia się na kawę lub inne spotkanie wzrosła w moim przypadku kilkukrotnie.
 8. W czasie dyskusji inni używają bardziej przemyślanych argumentów. Wzbudzasz szacunek, więc inni chcą dorównać do poziomu z którym im się kojarzysz.
 9. Zdajesz sobie sprawę, że cztery pary butów to dla Ciebie zdecydowanie za mało. Przecież nie włożysz czarnych oksfordów do jasnoniebieskiego garnituru na biznesowy lunch.
 10. Zaczynasz interesować się nowymi rzeczami. Twoją uwagę przyciąga historia, alkohole z innej półki niż dotychczas, inna muzyka oraz miejsca spędzania wolnego czasu.
 11. Czujesz się jakbyś miał dzień dziecka za każdym razem, gdy odnajdujesz okazję na zakup życia. (Krawat wart 260 euro za 3 złote – tak to ja;) )
 12. Masz większe szanse na wygraną w konkursach. Stojąc przed komisją lub jury z innymi budzisz największe zaufanie. Więc kto ma lepiej wykorzystać nagrodę jeśli nie Ty?
 13. Tworzysz miesięczny budżet na dodatki. W tym miesiącu nie kupiłeś nowej wpinki do butonierki i czujesz, że czegoś Ci brakuje.
 14. Przełożony bardziej szanuje Twoje zdanie i łatwiej będzie Ci wynegocjować podwyżkę lub awans.
 15. Materiał z którego jest uszyty Twój strój staje się bardzo ważny. Wiesz, że włożenie w lipcu tweedu nie ma sensu, a koszule z popeliny w większości pójdą w odstawkę.
 16. Staniesz się bardziej pewny siebie. Taniec będzie łatwiejszy, a wygłoszenie toastu w towarzystwie stanie się niesamowitą przyjemnością.
 17. Zaczniesz inwestować swój czas w naukę stylu. Zaczniesz czytać blogi i śledzić fanpejdże, aby dopracowywać swój styl czerpiąc z wiedzy innych.
 18. Przestajesz być „jak wszyscy”. Masz bardziej zauważalne poglądy i większą siłę zarażania innych swoim światopoglądem.
 19. Zaczniesz poznawać ludzi z pasją. Na Twojej drodze pojawią się możliwości o których marzyłeś, ale nie mogłeś do nich dosięgnąć – nagle ktoś podaje Ci rękę i pokazuje wymarzony świat. Inni pragną pomóc Tobie w zdobywaniu Twoich marzeń. Wnosisz wartość do ich życia, więc oni oferują to, co sami mogą dać.
 20. Nabierasz do świata dystansu. Krzyki ze świata polityki oglądasz z perspektywy różnych grup interesów. Poglądy i zależności między religiami nabierają nowego sensu. Świat staje się wielką szachownicą, a Ty z pionka przechodzisz na pozycję obserwatora rozumiejącego szerszy kontekst.

popkorn.pl_moda_463113Wszystko to jest oczywiście procesem, ale żeby on się rozpoczął musisz zrobić pierwszy krok. Zmienią się Twoje relacje z ludźmi na tle zawodowym i prywatnym. Wiele spraw nabierze innej perspektywy. Pewne wartości zyskają na znaczeniu, inne staną się mniej istotnym tłem. Czy warto być elegantem? Nie znam Cię, więc na to pytanie musisz znaleźć odpowiedź samodzielnie.

Wyrusz w tą podroż razem ze mną i poznaj męski świat ze szczytu góry, którą zdobywa niewielu śmiałków. Jeszcze nie jestem na jej szczycie, a wspólna podróż na pewno nauczy nas wszystkich dużo więcej. A gdy się zagubisz na tej ścieżce napisz do mnie maila kontakt@timefordesign.pl lub odwiedź facebooka i zadaj mi tyle pytań ile potrzebujesz.

UdostępnijShare on Facebook13Share on Google+0Tweet about this on TwitterShare on LinkedIn0