2016-04-13

Aplikacja dla Gentlemana – elegancja ze smartfona?

ŁUKASZ DUSZA

UdostępnijShare on Facebook0Share on Google+0Tweet about this on TwitterShare on LinkedIn0

Większość z nas nie wyobraża sobie dnia bez telefonu. Ponad 30% z Was przeczyta ten tekst na swoim smartfonie. W końcu to narzędzie dnia codziennego, więc towarzyszy nam w pracy, rozrywce i edukacji. Ale czy w dzisiejszych czasach można zostać gentlemanem przesuwając palcem po ekranie? Czy jest na to aplikacja? Sprawdzam Play store.

 

Kolor Harmonizercolor-wheel2

Chyba jednym z najtrudniejszych wyzwań dla mężczyzny jest dobór i łączenie kolorów. Ciemny granat + biała koszula to dla niektórych szczyt kolorystycznej ekstrawagancji. Aplikacja Kolor Harmonizer pojawia się tutaj niczym zbawienie. 11 sposobów na połączenia kolorystyczne w dynamicznie przechodzący sposób na pewno nie pozwoli na to, aby kolor poszetki, skarpetek czy koszuli był nieodpowiedni. Poza samym dopasowaniem kolorystycznym (pola w których pojawia się kolor podstawowy oraz kolor/kolory odpowiednio łączące się). Aplikacja podaje nam kod szesnastkowy oraz RGB każdego koloru. Daje to możliwość niesamowitej precyzji i pewność, że podany kolor jest absolutnie jednoznaczny 🙂

Tie Pro/ How to Tie a Tie

maxresdefault (1)Czyli jak wiązać krawaty. Każda z tych aplikacji oferuje 12 wiązań (m.in. Windsor i 4-in Hand) z prostym pokazaniem krok po kroku jak wykonywać każdy węzeł. Koniec z wiszącymi w szafie, raz na zawsze zawiązanymi krawatami, które zwyczajnie niszczeją i odkształcają się, jeśli są w ten sposób przechowywane. Dodatkowo krok po kroku opisane wiązanie muchy! Myślę, że aplikacja obowiązkowa, bo jak mówi moja babcia: „Co to za mężczyzna, co sobie sam krawata nie zawiąże”!

 

 

Gentleman Tips

Sporo można zawrzeć pod tak ogólną nazwą. Aplikacja w porównaniu do powyższych propozycji nie skupia się aż tak bardzo na wyglądzie – sięga w głąb duszy. Około 50 maksym i zasad, które powinien znać i stosować mężczyzna elegancki z wyglądu i zachowania. Szacunek do kobiet, opanowanie, umiar i szyk w różnych opisanych przez twórcę sytuacjach daje do myślenia. Wszystkie zasady podane są w języku angielskim, ale to chyba nie stanowi większego problemu w dzisiejszych czasach.

Gentleman

Tutaj się nie wątpliwie zawiodłem. Czy to porady z zakresu savoir-vivre? Pokazane przykłady stylizacji? Niestety, pod obiecującą nazwą znajdujemy możliwość pobrania odpowiednio przedstawionej nakładki na telefon. Zmiana ikon w Twoim telefonie nie wpłynie jednak w żaden sposób na to, jak będziesz postrzegany i jak będziesz się zachowywał.

Kalendarz Google

Osobiście wolę tradycyjną, papierową wersję. Jednak wśród aplikacji Closeup a blue toned calendar page with drawing-pinsnie wyobrażam sobie, aby nie wspomnieć o tej pozycji. Jeśli już umawiamy się z kimś, a nie zawsze pamiętamy o tym, to ta aplikacja będzie świetnym ratunkiem. Powiadomi nas odpowiednio wcześniej o tym gdzie, z kim i o jakiej godzinie jesteśmy umówieni. Według mnie must have – o ile nie korzystasz z opcji tradycyjnej.

 

 

Żadna aplikacja nie zastąpi nam nauki oraz doświadczenia zebranego przez drugiego człowieka. Zbierając jednak pierwsze szlify warto skorzystać z takich propozycji jak te wymienione powyżej (może poza motywem na telefon). Nie zapomnij jednak o tym, że powstało wiele wartościowych książek na ten temat, a dzięki internetowi możesz napisać maila do każdego, kogo uważasz za autorytet i spróbować otrzymać informacje z pierwszej ręki. Mi się to często udaje 🙂

Czy korzystasz innych aplikacji, które pozwalają Ci być krok bliżej do gentlemana idealnego? Jeśli tak, to koniecznie daj mi znać o tym w komentarzu lub na facebooku.

UdostępnijShare on Facebook0Share on Google+0Tweet about this on TwitterShare on LinkedIn0