2016-05-09

7 garniturowych grzechów głównych na ślubie vol.3

ŁUKASZ DUSZA

UdostępnijShare on Facebook73Share on Google+0Tweet about this on TwitterShare on LinkedIn0

Ostatnie dni oraz spotkania z przyszłymi nowożeńcami sprawiły, że ten grzech nie może zostać pominięty. Każdy z nas chce wyglądać w tym dniu wyjątkowo, jednak czasem brakuje nam wiedzy. Wtedy do naszego działania zaprzęgamy żelazną logikę… która zawodzi. Nie wszystkie rozwiązania męskiej elegancji są na pierwszy rzut oka oczywiste. Tak właśnie jest, gdy umieszczamy kwiaty na męskiej marynarce.

586975cb24fa44c9d12205904959ed36

Logika i oczywisty tok myślenia kuszą, aby umieścić ślubny bukiecik Pana Młodego w brustaszy (słyszę to prawie u połowy spotkanych przyszłych nowożeńców). „Bo skoro mamy tutaj kieszeń, to co innego niż kwiaty można tam włożyć”. Wyprowadzanie z błędu nie zawsze jest łatwe. Nie każdy przecież lubi przyznawać się do trwania w błędzie. Często dopiero pokazanie różnicy między stylizacją, w której kwiaty są w brustaszy a stylizacją z kwiatami w butonierce przekonuje przyszłe małżeństwo.

14129991_5_644x461_kamizelka-slubna-sunset-suits-biala-rozxl-musznik-butonierka-lubelskie kamizelka-w-kratke-do-garnituru-slub

Zdjęcie aukcyjne z portalu tablica.pl

 

Zdjęcie M. Kędziora (Mr. Vintage)

O tym, dlaczego miejsce dodatków takich jak kwiat czy wszelkiej maści emblematy powinny znajdować się w butonierce pisałem tutaj. Z tego też powodu brustasza pozostaje zarezerwowana tylko i wyłącznie dla poszetki.

Pojawia się jednak wątpliwość – czy w takim razie zestaw, gdzie Pan Młody ma muchę/krawat, poszetkę, spinki do mankietów oraz kwiat w butonierce to nie jest za dużo? Osobiście uważam, że nie – z małym zastrzeżeniem. Taka ilość dodatków musi być dobrze skoordynowana. Nadmiar pstrokacizny zamiast nadać wyjątkowości, będzie budził śmieszność. Tego oczywiście byśmy nie chcieli – mamy być gwiazdą wieczoru, ale w pozytywnym znaczeniu, bez narażania się na uśmiechy politowania ze strony gości.

Istotne w tym wszystkim jest również to, że z tej uroczystości pamiątki przechowujemy przez całe życie. Często pokazujemy je rodzinie oraz następnym pokoleniom. Warto więc zadbać o to, aby unikać wpadek, które nie wynikają z sytuacji losowych. A przez kolejne wspólne lata, otwierając album ze zdjęciami, zachwycać się wyjątkowością chwili.

Podsumowanie

Od dziś zapamiętujemy i udostępniamy przyszłym nowożeńcom ten artykuł. Kwiaty w męskiej stylizacji ślubnej wyglądają genialne, zadbajmy więc wspólnie o to, aby nasza rodzina i przyjaciele w tym wyjątkowym dniu wyglądali perfekcyjnie w każdym calu. Na pewno docenią waszą troskę 😉

Obserwujcie Time for Design na Facebooku oraz Instagramie.

A tutaj nasze propozycje na (nie tylko ślubne) poszetki oraz wpinki do butonierki.

 

Eleganckiego dnia!

UdostępnijShare on Facebook73Share on Google+0Tweet about this on TwitterShare on LinkedIn0