2016-03-14

7 garniturowych grzechów głównych na ślubie vol.2

ŁUKASZ DUSZA

UdostępnijShare on Facebook0Share on Google+0Tweet about this on TwitterShare on LinkedIn0

Dziś nie będzie lekko. Temat ciężki, dotykający – według niektórych – jednego z aspektów należących do kwintesencji męskości. Czy to na weselach, czy innych rodzinnych spotkaniach z tańcami, zawsze trafi się „typowy Wujek Staszek”. Wujek bądź stryj (ktoś jeszcze używa tego zwrotu?) już dobrze rozgrzany wpada na parkiet i całkowicie go zawłaszcza. Nie tyle samą swoją osobowością taneczną (nie mnie oceniać, to nie taniec z gwiazdami), co owłosionym torsem wyzierającym z przestrzeni utworzonej przez 2-3 guziki rozpięte dla lepszej wentylacji…

Ale od początku. Wiadomo, jak to jest – skoro można się wytańczyć, to warto okazję wykorzystać. Grzeje hand-886418_1920nas od środka, bo toastów kilka już było i ciało jest w ruchu, grzeje nas od zewnątrz gorąc tańczących współbiesiadowników. Zazwyczaj pierwszą linią w walce z ciepłem jest zdjęta marynarka – powieszona mniej lub bardziej schludnie na naszym krześle przy stole (na oficjalnych imprezach czy balach to nie przystoi, ale o tym kiedy indziej). A następnie, gdy robi się jeszcze bardziej gorąco, następuje zdjęcie krawata lub muchy oraz rozpięcie 2-3 guzików – dla lepszego chłodzenia.

I następuje TEN moment. Eksplozja testosteronu ujawnionego w owłosieniu męskiej klatki piersiowej. Rozumiem, że są kobiety, dla których jest to atrakcyjne. Nie widziałem jednak nigdy korzystnego weselnego zdjęcia, gdzie pukle wystające z koszuli nadawałyby panu atrakcyjności. Nie ma nawet znaczenia, czy Twoja klatka piersiowa lub klatka piersiowa Twojego mężczyzny obrodziła w turecki sweter czy zaledwie w kilka pukli. Nawet jeśli masz szansę na zostanie gwiazdą Instagrama dzięki swojemu boskiemu ciału – odpuść sobie taką emanację swojej męskości.

Dlaczego? Jest kilka powodów:

  1. Żadna osoba nie będzie chciała podziwiać w tańcu (szczególnie bliskim) Twoich wilgotnych od potu włosków.
  2. Na pamiątkowych zdjęciach czy filmie wyjdziesz na bardziej wstawionego niż faktycznie byłeś.
  3. W sposób, który nie jest najelegantszy, czy też warty zapamiętania, podkradasz show parze młodej,  która najbardziej powinna przyciągać uwagę.
  4. Reprezentujesz rodzinę jednego z nowożeńców lub ich jako parę będąc zaproszonym jako przyjaciel, warto pokazać, że otaczają się oni ludźmi z klasą.
  5. Kobiet, którym się to podoba jest zdecydowanie mniej, niż przeciwniczek owłosionej klaty.

bez koszuliTrudniej sprawa ma  się z tymi, którym włos na ciele obrodził na tyle, że przez koszulę przebija się nawet bez rozpinania. Najczęściej od takich osób słyszę, że po prostu się z tym pogodzili, bo nie da się nic zrobić. Włosów jest mnóstwo, widać je spod cienkiej koszuli, a golić całego ciała nie będą. Jednak i na to jest rozwiązanie. Wystarczy poszukać w sklepach z koszulami/garniturami koszul z podwójnym splotem nici (two ply). Koszula dzięki temu jest równie przewiewna jak wcześniej, jednak grubsza, więc nawet najciemniejszy włos nie będzie narażał Cię na skażenie bieli Twojej koszuli.

Jeśli więc zostałeś zaproszony na ślub (bądź jakąkolwiek inną uroczystość tego typu), pamiętaj o umiarze, aby się nie przegrzać i nie „oczarowywać” innych gości swoim „dywanem”. Jeśli natomiast tekst ci się spodobał – daj mi o tym znać i udostępnij go, aby inni też się o nim dowiedzieli.

Tutaj poprzednia część 7 grzechów głównych!!

Już niedługo kolejny artykuł.   Śledźcie więc Time for Design na facebooku, tam znajdziecie mnóstwo ciekawych informacji.

UdostępnijShare on Facebook0Share on Google+0Tweet about this on TwitterShare on LinkedIn0